Magyar Katolikus Lexikon > E > Egri püspöki megye énekes könyve

Egri püspöki megye énekes könyve: a →Szentmihályi Mihály szerkesztésében megjelent →Egyházi énekes könyv (1797-98) kéziratban maradt, jelen állapotában töredékes, első fogalmazványa. - Első része a vasárnapok és ünnepek szentmise-olvasmányainak énekeit tartalmazza, nótautalásokkal, 77 esetben kottával. A 2. részben 1-203. sorszámmal hangjegyzett énekek vannak. A strófikus népének-dallamok száma 148, jelentős részük a 16-17. sz. gyakorlatából való, a többi lat. szert. ének. P.G.

Vigilia 1984:172. (Rajeczky Benjamin: Szentmihályi Mihály: „Egyházi énekes könyv” 1797-98)